درخواست دمو

راهکارهای ما

بررسی دانش روز دنیا و تلاش برای ارائه‌ی به‌روزترین تکنولوژی‌ها همواره یکی از دغدغه‌های اصلی ما بوده است. از همین رو، می‌توان در تمامی محصولات ما رد پایی از هوش مصنوعی، هوش تجاری و فناوری‌های دیگر را مشاهده کرد.

هوش تجاری

این مفهوم از اواخر قرن بیستم وارد دنیای کسب‌وکار شده است و امروزه به صورت گسترده در بسیاری از صنایع کاربردهای فراوان دارد. هوش تجاری مجموعه‌ای از ابزارها و سامانه‌ها است که به تحلیل جنبه‌های مختلف داده می‌پردازد و داده را به صورت اطلاعاتی ساده و قابل درک برای عموم کاربران و مدیران ارائه می‌کند. در صنعت بانکداری و مالی از هوش تجاری برای شناسایی الگوها، تحلیل روابط و بررسی و حل مشکلات به صورت آنی استفاده می‌شود.

یکی از مهم‌ترین ابزارها برای مدیریت صحیح و کارای داده‌ها هوش تجاری (Business Intelligence) می‌باشد. این مفهوم که از اواخر قرن بیستم وارد دنیای کسب‌وکار شده است، امروزه به صورت گسترده در بسیاری از صنایع کاربردهای فراوان دارد. هوش تجاری مجموعه‌ای از ابزارها و سامانه‌ها است که به تحلیل جنبه‌های مختلف داده می‌پردازد و داده را به صورت اطلاعاتی ساده و قابل درک برای عموم کاربران و مدیران ارائه می‌کند. در صنعت بانکداری و مالی از هوش تجاری برای شناسایی الگوها، تحلیل روابط و بررسی و حل مشکلات به صورت آنی استفاده می‌شود. راهکارهای هوش تجاری در صنعت بانکداری و مالی به صورت ترکیبی از ابزارها، تکنیک‌ها و تکنولوژی‌هایی تعریف می‌شود که در کنار یکدیگر به انجام کارهایی می‌پردازند که تا قبل از معرفی این راهکار توسط نیروی انسانی انجام می‌گرفت. در نتیجه‌ی پیاده‌سازی و استفاده از هوش تجاری پیشرفت‌های قابل‌ملاحظه‌ای در صنعت بانکداری ایجاد شده است. یکی از زیربناهای محصولات توسعه‌یافته ساتراپ هوش تجاری است که باعث شده نرم‌افزارهای پیاده‌سازی‌شده در بانک‌ها بتوانند ردیابی و حل مشکلات توسط مدیران بانک‌ها و مؤسسات مالی را تسهیل ببخشند و نتیجه‌ی استفاده از این سیستم در کسب‌وکار بانک به وضوح قابل مشاهده است.

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی رویکردی است که هدف آن توانمندسازی سیستم کامپیوتر یا محصولی نرم‌افزاری نسبت به تفکر به سبک انسان است. در واقع هوش مصنوعی به دنبال مطالعه‌ی نحوه‌ی تفکر، آموزش، تصمیم‌گیری و عملکرد مغز انسان در حل مشکلات و هدف آن استفاده و پیاده‌سازی نتایج این مطالعه در سیستم‌های نرم‌افزاری هوشمند است. هوش مصنوعی این امکان را در اختیار ما قرار می‌دهد که داده‌های عظیم را به راحتی تحلیل کرده و اطلاعاتی مفید از آن‌ها استخراج کنیم.

هوش مصنوعی رویکردی است که هدف آن توانمندسازی سیستم کامپیوتر یا محصولی نرم‌افزاری نسبت به تفکر به سبک انسان است. در واقع هوش مصنوعی به دنبال مطالعه‌ی نحوه‌ی تفکر، آموزش، تصمیم‌گیری و عملکرد مغز انسان در حل مشکلات و هدف آن استفاده و پیاده‌سازی نتایج این مطالعه در سیستم‌های نرم‌افزاری هوشمند است. هوش مصنوعی این امکان را در اختیار ما قرار می‌دهد که داده‌های عظیم را به راحتی تحلیل کرده و اطلاعاتی مفید از آن‌ها استخراج کنیم. یکی از حوزه‌های استفاده‌ی هوش مصنوعی که به تازگی مورد توجه قرار گرفته، نرم‌افزارهای بانکی و مالی است. داده‌های بسیار زیادی که روزانه در پایگاه‌های داده‌های بانک قرار می‌گیرند برای پردازش و تحلیل به ابزارهایی همچون هوش مصنوعی احتیاج دارند. از جمله حوزه‌هایی که تیم ساتراپ برای توسعه‌ی نرم‌افزارهایش در آن از هوش مصنوعی استفاده می‌کند می‌توان به ارزیابی ارزشمندی اعتباری مشتریان یا اعتبارسنجی اشاره کرد که در مدیریت ریسک اعتباری کاربرد دارد. همچنین در بانک‌های پیشروی دنیا برای کشف تقلب در تراکنش‌ها و جلوگیری از اعمال مجرمانه همچون پولشویی از هوش مصنوعی استفاده می‌شود که تیم ساتراپ نیز قابلیت پیاده‌سازی این سامانه در سیستم بانکی کشور را داراست.

سیستم‌های دستیار مدیریت

یکی از اهداف ما توسعه‌ی سیستم‌های بومی بر اساس الگوی مسئله ‌محوری و تولید سیستم‌های قابل اطمینان و پایدار است. تمامی نرم‌افزارهای توسعه ‌یافته توسط این شرکت به منظور تسهیل در مدیریت فرآیندهای بانکی و مؤسسات مالی است.

یکی از اهداف ساتراپ توسعه‌ی سیستم‌های بومی بر اساس الگوی مسئله‌محوری و تولید سیستم‌های قابل اطمینان و پایدار است. تمامی نرم‌افزارهای توسعه‌یافته توسط این شرکت به منظور تسهیل در مدیریت فرآیندهای بانکی و مؤسسات مالی تهیه شده که در اتخاذ تصمیمات عملیاتی توسط مدیران بانک‌ها و مؤسسات مالی نقش بسزایی دارند